Přizpůsobení webu
Adresa OÚ

Obecní úřad

Lubná č.p. 177

767 01 Kroměříž

Tel: 573 335 025


obec@old.obeclubna.cz

Informace z obce
rocenka
Poloha obce

GPS - Lubná

49°22'24.60''N, 17°39'64.90''E

Ukázat na mapě

Geomorava-obec-300x148

2

5

5

Základní informace
KrajZlínský
OkresKroměříž
PoštaNE
Škola
Kat. výměra764 ha
Nad. výška245 m
Počet obyv.450
Prům věk40

CZECH POINT

Obecní úřad Lubná poskytuje ověřené výstupy z informačních systémů veřejné správy. 


  • z rejstříku trestů
  • z katastru nemovitostí
  • z obchodního rejstříku
  • z rejstříku živnostenského podnikání pro fyzické osoby
  • z rejstříku živnostrnskéhopodnikání pro právnické osoby
  • z bodového hodnocení řidičů
  • vidimace a legalizace podpisů a listin
Důležitá telefonní čísla
Tísňová linka112
Záchr. služba155
Hasiči150
Policie158

Jistě mi dáte za pravdu, že naše závlahová nádrž, které nikdo z místních občanů neřekne jinak než lubenská přehrada, patří mezi chloubu obce. Ale i na tomto skvostu se podepisuje zub času a bylo nutné největší nedostatky opravit.

V měsíci listopadu 2014 proběhly na hrázi naší přehrady stavební úpravy.

 

Nový majitel Povodí Moravy s.p. při pravidelné kontrole hráze nádrže objevil rozšiřující se velký otvor u přepadu. Voda si hledala novou cestu a průrva se neustále zvětšovala. Bylo nutné tomu zamezit. Na základě výběrového řízení byla na stavební práce vybrána zkušená kroměřížská stavební společnost, která měla opravy provést do konce listopadu. Pro úspěšnou realizaci stavebních prací bylo nutné snížit hladinu nádrže o 1,5 metru. Tuto část akce dostali na starost místní rybáři z Moravského rybářského svazu Kroměříž.

 

Upouštění provázely zpočátku problémy, protože vypouštěcí zařízení bylo zaneseno bahnem a tlejícím listím. Muselo být proto přivoláno speciální zařízení z VaK Kroměříž s cisternou. Nakonec se ale vše podařilo a hladina vody byla úspěšně snížena. Stavební práce na hrázi proběhly v termínu, bylo vyčištěno i odtokové koryto potoka. Místní rybáři využili snížené hladiny vody a vyčistili břehy nádrže od rozrůstajících se dřevin. Pokud půjdete na procházku, určitě se zajděte na naši přehradu podívat. Zjistíte, že v současné době je hladina vody opět v normálu a celá nádrž i její okolí působí velmi upraveným a klidným dojmem.

 

Datum a svátky

 

Informace o koronaviru

Úřední deska


Všechny dokumenty, včetně návrhu a schváleného : rozpočtu, střednědobého výhledu rozpočtu, závěrečného účtu, rozpočtového opatření apod., jsou uveřejněny v úplném znění zde na elektronické úřední desce a nahlédnout do jejich listinné podoby je možné v kanceláři OÚ v Lubné v úředních hodinách.
Pohlednice Lubné
Na obecním úřadu jsou k dispozici nové pohlednice naší obce. Jsou zhotoveny ve dvou variantách: zimní a letní. Prodej v úředních hodinách. Cena za  1 kus 15,-Kč.

pohled letní0003

   pohled zimní0002

Odkazy

Mikroregion Chřiby

www.chribymikroregion.cz


MAS Hříběcí hory

www.hribecihory.cz


Sdružení pro cestovní ruch - KM

www.region-kromeriz.cz/

Jaké bude počasí
Služby v okolí

Kroměřížská nemocnice a.s.

Tel: 573 322 111

 

VaK Kroměříž

Tel: 573 517 500, 501

 

E-On

Tel: 840 111 333

 

RWE

Tel: 840 112 355

 

Hlavní pošta Kroměříž

Tel: 840 111 244

Statistika

TOPlist