Přizpůsobení webu
Adresa OÚ

Obecní úřad

Lubná č.p. 177

767 01 Kroměříž

Tel: 573 335 025


obec@old.obeclubna.cz

Informace z obce
rocenka
Poloha obce

GPS - Lubná

49°22'24.60''N, 17°39'64.90''E

Ukázat na mapě

Geomorava-obec-300x148

2

5

5

Základní informace
KrajZlínský
OkresKroměříž
PoštaNE
Škola
Kat. výměra764 ha
Nad. výška245 m
Počet obyv.450
Prům věk40

CZECH POINT

Obecní úřad Lubná poskytuje ověřené výstupy z informačních systémů veřejné správy. 


  • z rejstříku trestů
  • z katastru nemovitostí
  • z obchodního rejstříku
  • z rejstříku živnostenského podnikání pro fyzické osoby
  • z rejstříku živnostrnskéhopodnikání pro právnické osoby
  • z bodového hodnocení řidičů
  • vidimace a legalizace podpisů a listin
Důležitá telefonní čísla
Tísňová linka112
Záchr. služba155
Hasiči150
Policie158

V sobotu 14. února propuklo v naší obci pravé masopustní veselí. Už zdaleka bylo slyšet veselé vyhrávání muziky. Vesnicí totiž právě procházel průvod rozpustilých masek a za všeobecného veselí zastavoval u každého domu.

Divoký medvěd Brtník se vrhal na překvapené hospodyně a medvědář měl co dělat, aby jej udržel. Taneček s takovým medvědem prý zaručoval dobrou plodnost a bohatou úrodu. Dalším představením, které si pro nás připravili místní hasiči, byla parodie na naše vojsko. To obcházelo místní stavení a hledalo vhodný skladovací prostor pro svou munici, kterou musí vystěhovat z Vrbětic.

Šokovaným občanům pak musela pomáhat psycholožka ,, Mudr. Kudláčková” podáváním uklidňujících pilulek. Nechyběly ani místní děti, které v maskách i bez doprovázely prapodivnou družinu. Sladkou odměnou za mimořádný herecký výkon byly napečené voňavé koblihy, cukroví a nějaká ta štamprle dobré slivovice.

MASOPUSTEM se nazývá období, které začíná po svátku Tří králů a končí v úterý, které předchází Popeleční středě,, tedy šest týdnů před Velikonocemi. Masopustní období končí veselým a rozpustilým průvodem rozmanitých masek, tradicí, která se u nás v obci udržuje již po několik generací. Masopust je zkrátka jen jednou do roka.

 

Datum a svátky

 

Informace o koronaviru

Úřední deska


Všechny dokumenty, včetně návrhu a schváleného : rozpočtu, střednědobého výhledu rozpočtu, závěrečného účtu, rozpočtového opatření apod., jsou uveřejněny v úplném znění zde na elektronické úřední desce a nahlédnout do jejich listinné podoby je možné v kanceláři OÚ v Lubné v úředních hodinách.
Pohlednice Lubné
Na obecním úřadu jsou k dispozici nové pohlednice naší obce. Jsou zhotoveny ve dvou variantách: zimní a letní. Prodej v úředních hodinách. Cena za  1 kus 15,-Kč.

pohled letní0003

   pohled zimní0002

Odkazy

Mikroregion Chřiby

www.chribymikroregion.cz


MAS Hříběcí hory

www.hribecihory.cz


Sdružení pro cestovní ruch - KM

www.region-kromeriz.cz/

Jaké bude počasí
Služby v okolí

Kroměřížská nemocnice a.s.

Tel: 573 322 111

 

VaK Kroměříž

Tel: 573 517 500, 501

 

E-On

Tel: 840 111 333

 

RWE

Tel: 840 112 355

 

Hlavní pošta Kroměříž

Tel: 840 111 244

Statistika

TOPlist